USG piersi w Bytomiu

USG to badanie ultrasonograficzne wykorzystujące fale ultradźwiękowe. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne dla pacjentki, a wyniki są znane już podczas wykonywania badania. Regularne kontrole oraz samobadanie są kluczowe w profilaktyce choroby raka piersi.

Niestety Polska jest krajem, w którym wciąż wzrasta śmiertelność spowodowana rakiem piersi. Główną winę za taką sytuację ponoszą same pacjentki, które zgłaszają się do lekarza zbyt późno, odbierając sobie szansę na zdrowie i dłuższe życie.

USG piersi w Bytomiu

Spośród szerokiej oferty zróżnicowanych badań, oferujemy również USG piersi, tak ważne dla każdej kobiety. Przed badaniem, lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentką, dotyczący przebytych chorób oraz wyników poprzednich badań USG lub mammografii (jeżeli były). Zada pytania dotyczące daty ostatniej miesiączki, przyjmowanych lekach, przebytych operacji oraz czy kobieta karmiła piersią. Istotny jest również fakt, czy pacjentka miała w przeszłości operacje piersi, gdyż blizny fałszują obraz podczas badania. Duże znaczenie mają również obciążenia genetyczne, dlatego lekarz zapyta, czy w rodzinie były przypadki nowotworów piersi. Zdecydowanie do lekarza należy zgłosić się w momencie zauważenia zmian w piersi lub w przypadku wycieku krwi lub innego płynu z brodawki. Podczas badania USG lekarz wykryje czy zmiana w piersi jest łagodna, czy mamy do czynienia z nowotworem.

Badanie USG w naszej klinice

Zachęcamy wszystkie panie do kontrolowania swojego zdrowia poprzez samokontrolę oraz zapraszamy do okresowych badań USG. Nasz doświadczony personel pozostaje do Twojej dyspozycji i chętnie odpowie na każde pytanie. Nie musisz się specjalnie przygotowywać, badanie jest nieinwazyjne, bezbolesne i przeprowadzane w komfortowej dla pacjentki atmosferze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, oferujemy szereg specjalistycznych badań, pozwalających na utrzymanie dobrego stanu zdrowia i czerpania radości z życia.

Nie odkładaj badania, miej pełną kontrolę nad swoim ciałem oraz zdrowiem. Pamiętaj, że wczesne wykrycie nawet groźnych chorób, daje dużą szansę na ich pokonanie. Dzisiejsza zaawansowana technologia w medycynie oraz wyspecjalizowani lekarze pozostają do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci przejść nawet najtrudniejsze chwile. Tylko do Ciebie należy decyzja, czy zawalczysz o swoje zdrowie i skorzystasz ze specjalistycznej pomocy. Serdecznie zapraszamy na badanie USG piersi w Bytomiu. Jesteśmy tu dla Ciebie.