Leczenie niepłodności w Gliwicach

Ze zjawiskiem niepłodności mamy do czynienia wówczas, gdy para pomimo regularnego współżycia, nie stosując żadnej metody antykoncepcji, nie jest w stanie zajść w ciążę. Po takim czasie należy skonsultować się ze specjalistą w celu ustalenia przyczyny i podjęcia odpowiedniego leczenia. Niepłodność dotyka coraz większej liczby osób, według danych statystycznych obejmuje ona już około 15-20% par w Polsce.

rozmowa z lekarzem

Przyczyny niepłodności

Przyczyn niepłodności może być kilka i w celu ich ustalenia, niezbędna jest konsultacja medyczna, po której lekarz stawiając diagnozę, proponuje odpowiednie leczenie. Należy dodać, że etap ustalenia przyczyny tego zjawiska może być wydłużony i opiera się na specjalistycznych badaniach. Jednym z czynników mogących wpłynąć na bezpłodność może być wiek kobiety. Współczesna moda na odkładanie macierzyństwa po 30 roku życia nie sprzyja powodzeniu, gdyż naturalny wiek, idealnie pasujący na zajście w ciąże to 20-25 lat. Niewątpliwie do przyczyn niepłodności może przyczynić się stres, problemy hormonalne, przyjmowane leki, jak również nieodpowiednia dieta i niezdrowy styl życia.

Leczenie niepłodności w Gliwicach

W naszej ofercie proponujemy zarówno pomoc w zdiagnozowaniu problemu niepłodności, jak i zaproponowaniu i wdrożeniu odpowiedniego leczenia. Należy pamiętać, że stwierdzona niepłodność, nie jest ostatecznością, gdyż dzisiejsze narzędzia i techniki umożliwiają nam nowoczesne leczenie, które często kończy się upragnioną ciążą i urodzeniem zdrowego potomstwa. Współczesne metody In Vitro oraz inseminacji domacicznej, dają skuteczne rezultaty, potwierdzone u ponad połowy leczonych kobiet. W leczeniu niepłodności stosujemy następujące metody:
– leczenie hormonalne, tzw. stymulacja owulacji,
– Inseminacja domaciczna,
– In Vitro.

Przed zastosowaniem odpowiedniej metody leczenia, szczegółowo diagnozujemy pacjentkę, w celu odpowiedniego dostosowania terapii. Nasz doświadczony personel przeprowadza również wywiad z pacjentką odnośnie do menstruacji, historii zdrowotnej oraz historii chorób również w rodzinie. Rozmowa z pacjentką jest kluczowa na etapie diagnozowania, gdyż pozwala przybliżyć pełen obraz chorób, przyjmowanych lekarstw oraz stylu życia kobiety, mogące znacząco wpłynąć na problemy z zajściem w upragnioną ciążę.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty leczenia niepłodności w Gliwicach. Daj szansę sobie na posiadanie potomstwa i skorzystaj z nowoczesnych metod leczenia, które dały radość wielu kobietom i przyczyniły się do powitania na świecie nowego życia.