Endokrynolog dziecięcy w Katowicach

Czym zajmuje się endokrynolog dziecięcy i kiedy się do niego udać?

Endokrynolog dziecięcy, inaczej endokrynolog pediatra zajmuje się badaniem gospodarki hormonalnej organizmu. Endokrynologia jest specjalizacją medyczną, która główną uwagę skupia na niewłaściwym produkowaniu hormonów, diagnozowaniem patologii gruczołów endokrynnych, które wpływają na rozwój i metabolizm organizmu. Najczęstszymi chorobami, związanymi z zaburzeniami wytwarzania hormonów, które diagnozuję w moim gabinecie, są choroby, nadnerczy, tarczycy, przysadki i gonad oraz problemy z metabolizmem. Musisz wiedzieć, że wszystkie te schorzenia w wieku dziecięcym, mogą dawać inne objawy niż u dorosłych.

W moim gabinecie przyjmowani są pacjenci już od pierwszych dni życia, jeśli więc zauważysz, objawy, które cię niepokoją, koniecznie zgłoś się do lekarza.

Jakie objawy powinny przykuć Twoją uwagę?

Mój gabinet endokrynologa dziecięcego znajduje się w Katowicach, jeśli więc jesteś z okolicy i potrzebny jest Ci endokrynolog dziecięcy w Katowicach, możesz zgłosić się do mnie. Z jakimi objawami warto wybrać się do mojego gabinetu? Oto co powinno Cię zaniepokoić:

  • zaburzenia wzrostu – zbyt szybkie lub zbyt powolne przybieranie na wzroście;
  • zaburzenia wagi – zbyt szybkie lub zbyt wolne przybieranie na wadze;
  • brak dojrzewania płciowego w wieku nastoletnim, w tym brak miesiączki;
    zbyt szybkie lub niewłaściwe dojrzewanie;
  • łysienie i wypadanie włosów;
  • zmienny nastrój, zaburzenia nastroju, nerwowość, płaczliwość, zburzona koncentracja, trudności w zapamiętywaniu, problemy ze snem.

Jeśli zauważysz, któryś z tych objawów, zgłoś się do mnie.

Czy trzeba specjalnie przygotowywać się do wizyty?

Jako endokrynolog pediatra z wieloletnim doświadczeniem, doskonale zdaję sobie sprawę, że wizyta u lekarza może być przeżyciem stresującym zarówno dla rodzica, jak i samego nieletniego pacjenta. Im młodsze dziecko, lub poważniejsze objawy, tym nerwy mogą być większe. Zachęcam zatem, aby wcześniej, w miarę swoich możliwości porozmawiać z dzieckiem o przebiegu ewentualnej wizyty.
Pierwsza wizyta w moim gabinecie polega na przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego – przygotuj więc jak najwięcej wyników badań, które wykonane były u Twojego dziecka, spisz na kartce dokładną listę objawów oraz badań i sposobów leczenia, które były już przeprowadzane. Warto mieć wiedzę na temat schorzeń endokrynologicznych występujących w rodzinie.
Taki szczegółowy wywiad pozwoli mi zaplanować dalszą diagnostykę i leczenie. Najczęstszym narzędziem diagnostycznym jest oznaczenie poziomu hormonów lub usg. Jeśli szukasz endokrynologa dziecięcego w Katowicach, zapraszam do mojego gabinetu. Gwarantuje profesjonalizm i doświadczenie.

Endokrynolog dziecięcy, Katowice – kiedy udać się do specjalisty?

W niektórych sytuacjach związanych z pociechą warto zdecydować się na skorzystanie z usług specjalisty z zakresu problemów hormonalnych. Decyzja o wizycie u endokrynologa dziecięcego w Katowicach powinna zostać podjęte w momencie, w którym dziecko rośnie zbyt wolno lub za szybko. Kolejnym istotnym aspektem, do którego należy przywiązywać szczególną uwagę, są występujące u potomka zaburzenia wagi, zmiany skórne lub opóźnione dojrzewanie płciowe. Warto również wiedzieć, że w rodzinach, gdzie występują problemy endokrynologiczne, istnieje większe prawdopodobieństwo ich pojawienia się również u następnych pokoleń.