USG piersi w Gliwicach

USG piersi w Gliwicach – co warto o nim wiedzieć?

Czy masz świadomość tego, że rak piersi jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród kobiet dorosłych? Do tego Polska jest jednym z niechlubnych liderów, wśród państw, gdzie zachorowanie na niego wcale nie maleje, a z roku na rok stopniowo rośnie, sięgając nawet 20 tys.
Z przykrością należy stwierdzić, że większość Pań, które decydują się na jakiekolwiek badania, już jest w zaawansowanym stadium raka piersi, a zbyt późna decyzja o wizycie u lekarza, przekłada się na, o wiele mniejsze szanse na wyzdrowienie. Dlatego tak ważne, aby regularnie badać swoje piersi, zaczynając od samobadania w domu. Jeśli wykryje się jakieś podejrzane zmiany, należy jak najszybciej udać się do specjalisty, który przeprowadzi USG piersi. Nieinwazyjne badanie USG piersi to obok mammografii jedno z najważniejszych i najbardziej elementarnych badań zalecanych w profilaktyce raka piersi, a udział w nich powinna regularnie brać każda dorosła kobieta. Badanie to jest całkowicie bezpieczne i w nieinwazyjny sposób pozwala wykryć w piersiach niepokojące zmiany, w tym te nowotworowe.
W Polsce z 20 tysięcy zdiagnozowanych kobiet, aż 6 tysięcy umiera, ze względu na zbyt późne wykrycie choroby. Dlatego właśnie zapraszamy na USG piersi, które zostanie przeprowadzone pod okiem specjalistów. Już dziś zadbaj o swoje zdrowie!

USG piersi Gliwice – kto może się zgłosić?

Na badania zapraszamy wszystkie Panie, które chcą dowiedzieć się jak najwięcej informacji na temat swojego stanu zdrowia. Zalecamy, aby wykonywać USG przynajmniej raz w roku w celach profilaktycznych oraz dwa razy w roku, jeśli jest się obarczonym ryzykiem zachorowania. Do tego, jeśli poprzez samobadanie zauważyło się jakieś niepokojące zmiany, należy się jak najszybciej skontaktować z kliniką i wtedy ustalony zostanie indywidualny plan działania.

Jak się przygotować do badania USG?

To badanie nie wymaga szczególnych przygotowań i nie trzeba się obawiać o jego przebieg. Należy się wygodnie ubrać i przygotować potrzebne dane. Od dalszych krokach pacjentki są informowane w klinice.

Jak wygląda USG piersi?

Badanie USG piersi przeprowadza doświadczona i wyspecjalizowana ekipa. Posiada ona bardzo indywidualne podejście do każdej pacjentki, a całe badanie przebiega w dyskretnych warunkach, tak aby Panie nie musiały się niczego bać i dodatków stresować. Po wejściu do gabinetu lekarz prosi o zdjęcie górnych partii ubrań i położenie się na łóżku. Następnie na piersi zostaje nałożony specjalny żel, który ułatwi przeprowadzenie badania. Sonda, którą bada lekarz, będzie poruszała się po różnych partiach piersi, tak aby zbadać całą ich powierzchnię. Po zakończonym badaniu można wytrzeć żel i się ubrać. Następnie lekarz odpowie na wszystkie pytania i przedstawia wyniki USG.