USG jamy brzusznej Sosnowiec

USG jamy brzusznej w Sosnowcu jest badaniem, pozwalającym ocenić stan narządów w jamie brzusznej. Umożliwia wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Podczas badania, lekarz ocenia stan wątroby (włącznie z pęcherzykiem żółciowym oraz drogami żółciowymi), nerek, pęcherza moczowego, nadnercza, śledziony, trzustki oraz naczyń jamy brzusznej. Podczas badania uwzględnia się również narządy miednicy mniejszej (macicę i jajniki u kobiet oraz prostatę u mężczyzn).

Wskazania do badania USG jamy brzusznej w Sosnowcu

Profilaktycznie USG jamy brzusznej w Sosnowcu powinno się wykonywać co 2 lata. Regularna kontrola pozwala wykryć nieprawidłowości i wdrożyć leczenie. W uzasadnionych przypadkach badanie wykonywane jest planowo i należą do nich pacjenci z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca i nadciśnienie. Również bezzwłocznie kontrola narządów jamy brzusznej wskazana jest w przypadku:
– nagłej utraty wagi ciała, bez uzasadnionej przyczyny,
– przedłużających się wymiotów, biegunki, zaparć,
– problemów z oddawaniem moczu,
– wyczuwalnych guzów,
– powiększonego obwodu brzucha.

Badania prenatalne

Przygotowanie się do USG jamy brzusznej w Sosnowcu

Do zaplanowanego badania należy się odpowiednio przygotować, gdyż to jest warunkiem uzyskania prawidłowego wynik. Dwa dni przed badaniem należy unikać ciężkostrawnych pokarmów oraz zrezygnować z wody gazowanej. Możliwe jest także przyjęcie leku odgazowującego. W dniu badania należy być na czczo, nie palić papierosów, nie pić kawy, mocnej herbaty oraz nie żuć gumy. Na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem. Samo badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Ultrasonograf powszechnie wykorzystywany w medycynie w diagnostyce różnych części ciała jest w pełni bezpieczny.

USG jamy brzusznej w Sosnowcu

Zapraszamy do naszej nowoczesnej placówki w Sosnowcu. Naszym wykwalifikowanym lekarzom pracującym na  wysokiej jakości sprzęcie diagnostycznym zaufało wielu pacjentów. Oferujemy szereg specjalistycznych usług medycznych, w tym nieinwazyjne badania USG jamy brzusznej w Sosnowcu. Wybierając naszą placówkę, oddajesz swoje zdrowie w ręce wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, pracujemy na nowoczesnym, wysoce zaawansowanym sprzęcie, umożliwiającym uzyskanie najbardziej wnikliwych wyników badań. Nasza placówka to miejsce, w którym najważniejszy jest pacjent, dokładamy wszelkich starań, aby badania były przeprowadzane w przyjaznej dla pacjenta atmosferze. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z proponowanych usług medycznych. Nasz personel pozostaje do Twojej dyspozycji.

USG jamy brzusznej, Sosnowiec – co wykrywa?

USG jamy brzusznej to nieinwazyjne badanie obrazowe. Dzięki niemu istnieje możliwość odkrycia wszelkich nieprawidłowości poszczególnych organów znajdujących się w jej wnętrzu. W wyniku zastosowania USG jamy brzusznej w Sosnowcu można rozpoznać oraz ocenić stany zapalne otrzewnej, torbiele bądź inne guzy. Co więcej, da się również zaobserwować stan narządów po przebytych wypadkach lub urazach, budowę oraz rozmiar narządów, występujące w ich obrębie anomalie, ale także uszkodzenia wątroby czy zmiany nowotworowe.