USG jamy brzusznej w Sosnowcu

USG jamy brzusznej jest badaniem, pozwalającym ocenić stan narządów w jamie brzusznej. Umożliwia wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Podczas badania, lekarz ocenia stan wątroby (włącznie z pęcherzykiem żółciowym oraz drogami żółciowymi), nerek, pęcherza moczowego, nadnercza, śledziony, trzustki oraz naczyń jamy brzusznej. Podczas badania uwzględnia się również narządy miednicy mniejszej (macicę i jajniki u kobiet oraz prostatę u mężczyzn).

Wskazania do badania USG jamy brzusznej

Profilaktycznie USG jamy brzusznej powinno się wykonywać co 2 lata. Regularna kontrola pozwala wykryć nieprawidłowości i wdrożyć leczenie. W uzasadnionych przypadkach badanie wykonywane jest planowo i należą do nich pacjenci z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca i nadciśnienie. Również bezzwłocznie kontrola narządów jamy brzusznej wskazana jest w przypadku:
– nagłej utraty wagi ciała, bez uzasadnionej przyczyny,
– przedłużających się wymiotów, biegunki, zaparć,
– problemów z oddawaniem moczu,
– wyczuwalnych guzów,
– powiększonego obwodu brzucha.

Badania prenatalne

Przygotowanie się do USG jamy brzusznej

Do zaplanowanego badania należy się odpowiednio przygotować, gdyż to jest warunkiem uzyskania prawidłowego wynik. Dwa dni przed badaniem należy unikać ciężkostrawnych pokarmów oraz zrezygnować z wody gazowanej. Możliwe jest także przyjęcie leku odgazowującego. W dniu badania należy być na czczo, nie palić papierosów, nie pić kawy, mocnej herbaty oraz nie żuć gumy. Na badanie należy zgłosić się z pełnym pęcherzem. Samo badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Ultrasonograf powszechnie wykorzystywany w medycynie w diagnostyce różnych części ciała jest w pełni bezpieczny.

USG jamy brzusznej w Sosnowcu

Zapraszamy do naszej nowoczesnej placówki w Sosnowcu. Naszym wykwalifikowanym lekarzom pracującym na  wysokiej jakości sprzęcie diagnostycznym zaufało wielu pacjentów. Oferujemy szereg specjalistycznych usług medycznych, w tym nieinwazyjne badania USG jamy brzusznej. Wybierając naszą placówkę, oddajesz swoje zdrowie w ręce wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów, pracujemy na nowoczesnym, wysoce zaawansowanym sprzęcie, umożliwiającym uzyskanie najbardziej wnikliwych wyników badań. Nasza placówka to miejsce, w którym najważniejszy jest pacjent, dokładamy wszelkich starań, aby badania były przeprowadzane w przyjaznej dla pacjenta atmosferze. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z proponowanych usług medycznych. Nasz personel pozostaje do Twojej dyspozycji.