Ginekolog dziecięcy w Tychach

Kiedy konieczna jest wizyta w gabinecie ginekologii dziecięcej?

Ginekolog dziecięcy to specjalista zajmujący się wieloma przypadłościami właściwymi dla małych dziewczynek i nastolatek. Ginekolog dziecięcy często mylnie kojarzony jest z nastolatkami, jednak w moim gabinecie zajmuję się problemami zdrowia intymnego najmłodszych dziewczynek, już od pierwszego roku życia. W moim gabinecie przyjmuję pacjentki z różnymi problemami. Często zgłaszają się rodzice zaniepokojeni nietypowym wyglądem narządów płciowych swoich córek. Najczęstszym problemem u starszych dziewczynek i nastolatek są upławy i brak miesiączki. Na wizytę potrzebna jest zgoda obojga rodziców.

Zachęcam także do wizyt z nastolatkami, które jeszcze nigdy nie były u ginekologa, a chcą odbyć pierwszą wizytę kontrolną. Ginekolog dziecięcy jest w takich przypadkach wskazany, szczególnie że po osiągnięciu dojrzałości również mogę prowadzić taką pacjentkę. Jeśli więc potrzebny Ci ginekolog dziecięcy w Tychach, zapraszam do umówienia się na wizytę.

Badanie USG

Pierwsza wizyta u ginekologa. Kiedy się wybrać?

Jeśli u dziewczynki nie występują żadne niepokojące objawy, takie jak drastyczne wydłużenie cyklu miesiączkowego, bardzo nieregularny cykl, krwawienia trwające ponad 7 dni, obfite miesiączki, upławy, swędzenie lub inne objawy infekcji – z wizytą można zaczekać. Wizyta w moim gabinecie może okazać się konieczna, jeśli dziewczyna ukończyła 16 lat, a nadal nie ma okresu, lub gdy planuje rozpocząć współżycie.  Oczywiście zapraszam także wszystkie nastolatki, które po prostu chcą skonsultować się z ginekologiem i porozmawiać o swoich obawach.

Ogólna zasada, co do wieku, w którym należy się udać do ginekologa dziecięcego, a kiedy do zwykłego, jest taka, że dziewczynki poniżej 16. roku życia lepiej, aby szły do ginekologa pediatry, po tym wieku, mogą iść do każdego innego gabinetu.

Wizyta u ginekologa z kilkuletnią  dziewczynką

Wizyta u ginekologa dziecięcego z kilkuletnią dziewczynką jest konieczna kiedy rodzice zauważą jakieś niepokojące objawy w wyglądzie narządów płciowych np. sklejenie warg sromowych, objawy infekcji czy różne narośle. Czasem pojawiają się u mnie dziewczynki, u których USG wykazało nieprawidłowości w wewnętrznej budowie narządów rodnych. Takie USG zalecane jest w przypadku długotrwałych bólów brzucha.

Jeśli więc zauważysz niepokojące objawy u swojej kilkuletniej córki, lub jesteś rodzicem nastolatki i potrzebny jest Ci ginekolog dziecięcy w Tychach, zapraszam do umówienia się na wizytę. Podkreślam, że pierwsza wizyta najczęściej ma charakter wywiadu, więc nie ma się czego bać.