Leczenie niepłodności w Katowicach

Posiadanie potomstwa to marzenie wielu osób. Wychowywanie dziecka, które stanowi połączenie cech Twoich oraz Twojego ukochanego, to piękna przygoda pełna różnorodnych emocji. Niestety dziś coraz więcej par boryka się z trudnościami związanymi z poczęciem dziecka. Wielokrotne próby zakończone niepowodzeniami mogą zadziałać frustrująco, a także okazać się destrukcyjne dla Waszej relacji. Warto przede wszystkim przezwyciężyć lęk oraz uprzedzenia i skorzystać z fachowej pomocy. Jeżeli zastanawiasz się, na czym polega leczenie niepłodności – Katowice, a zwłaszcza znajdujące się tam nasze centrum medyczne, stanowią właściwy kierunek!

Mięśniaki macicy

Zdiagnozować problem, a następnie wybrać metody, które pomogą się go pozbyć

Kłopoty z płodnością są niezwykle złożonym zagadnieniem. Właśnie dlatego podchodzimy do nich w sposób kompleksowy. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad z Tobą oraz Twoim partnerem. Następnie zlecimy wykonanie badań, a ich wyniki poddamy szczegółowej analizie. Należy pamiętać o tym, że w wielu przypadkach niepłodność wcale nie jest tożsama z bezpłodnością i wciąż posiadacie szansę na zostanie rodzicami. Jeśli chodzi o źródła komplikacji u pań, najczęściej są to zaburzenia hormonalne, schorzenia macicy lub jajowodów oraz nadmiar stresu. U panów winowajcą jest głównie niska liczba plemników oraz trudności z utrzymaniem erekcji. U przedstawicieli obu płci dużą rolę odgrywa również styl życia – nadmiar używek oraz niewłaściwa waga ciała nie sprzyjają prokreacji. Z łatwością możesz jednak zauważyć, że wszystkie wymienione wyżej przyczyny nie są wyrokiem i nie przesądzają ostatecznie o utracie nadziei na powiększenie rodziny. Wręcz przeciwnie, pozostawiają spore pole do popisu, jeżeli chodzi o leczenie niepłodności. Gdy poznamy źródło problemu, wybierzemy najwłaściwszą i najskuteczniejszą metodę pozbycia się go. Korzystamy z wielu możliwości, sięgając po środki farmakologiczne oraz zabiegi. Podajemy hormony bądź antybiotyki, monitorujemy owulację, dokonujemy też inseminacji i rozpoczynamy procedurę in vitro.

Fachowa pomoc medyczna i wsparcie na każdym z etapów leczenia niepłodności

Jeśli interesuje Cię leczenie niepłodności – Katowice, a zwłaszcza nasze centrum medyczne, są miejscem, w którym znajdziesz całe niezbędne wsparcie. Zapewniamy dostęp do wykwalifikowanego personelu medycznego o dużym doświadczeniu i pełnym empatii podejściu do pacjentów. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i uwagi, komunikujemy się z pacjentami w jasny i zrozumiały sposób, ograniczając specjalistyczne nazewnictwo i troszcząc się o Twój komfort. Udowadniamy, że nawet mimo początkowych komplikacji można powitać na tym świecie potomka.