Ginekolog dziecięcy w Bytomiu

Opieka i profilaktyka ginekologiczna u dzieci, jest równie istotna, jak w przypadku innych sfer w zakresie zdrowia. Zważywszy jednak na specyfikę leczenia, wizyty kojarzą się ze wstydem i skrępowaniem, zwłaszcza u młodych dziewczyn. Aby uniknąć nieprzyjemnych skojarzeń i traumy u dziecka, należy przed pierwszą wizytą u ginekologa odpowiednio je przygotować. Niezwykle istotna jest rozmowa z dziewczynką, wyjaśnienie jej celu wizyty, opisanie, w jaki sposób będzie ona przebiegać i jak ważna jest to dla jej zdrowia. Kluczowym jest odpowiednie podejście lekarza ginekologa, jego wrażliwość, delikatność oraz merytoryczne wytłumaczenie diagnozy w przypadku stwierdzenia choroby.

Badanie USG

Ginekolog dziecięcy w Bytomiu

W zakresie ginekologii dziecięcej zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem szerokiego zakresu schorzeń u młodych dziewcząt, związanych z gospodarką hormonalną, przedwczesnym lub opóźnionym dojrzewaniem płciowym oraz zaburzeniami miesiączkowania. Nasza kompleksowa opieka obejmuje również leczenie infekcji i wad narządów płciowych. Zapraszamy dziewczynki w wieku 11-13 lat na szczepienie HPV, chroniące przed wirusem brodawczaka ludzkiego. W trakcie wizyty postaramy się opowiedzieć nastolatkom, o tym jak ważna jest profilaktyka i badania ginekologiczne oraz zachęcimy je do badania się i kontrolowania swojego stanu zdrowia.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Na pierwszą wizytę należy umówić się, gdy pojawia się miesiączka, zazwyczaj jest to między 11 a 14 rokiem życia. Oczywiście w przypadkach uzasadnionych, wizyta może odbyć się wcześniej. Nasi wyspecjalizowani lekarze zapewniają przyjazną atmosferę a badanie ginekologiczne, jak i wywiad z pacjentką  przeprowadzone są w sposób profesjonalny, uwzględniając młody wiek dziecka. Podczas pierwszej wizyty, pacjentka zostaje poinformowana, jak bardzo ważna jest higiena zdrowia intymnego oraz zapoznaje się z tematem fizjologii kobiecej. Pacjentka powinna przygotować się na pytania dotyczące miesiączki (kiedy ostatnio raz była, jak długo trwała i jak obfita była oraz czy pojawiły się bóle menstruacyjne). Lekarz zapyta również, czy pacjentka rozpoczęła współżycie, czy odczuwa podczas stosunku ból oraz, czy stosuje antykoncepcję.

Zapraszamy do skorzystania z oferty ginekologa dziecięcego w Bytomiu. Pomóż swojej córce wejść w dorosłość bez skrępowania i wstydu, ale z pełną wiedzą o najbardziej intymnych sferach życia i zdrowia kobiecego. Jedynie świadomość i profilaktyka mogą zapewnić nie tylko zdrowie, ale również pewność siebie, które jest tak ważne w okresie dojrzewania u młodych dziewcząt.