USG jamy brzusznej w Gliwicach

Jeśli kiedykolwiek zaobserwowałeś u siebie jakieś niepokojące objawy dotyczące brzucha, powinieneś niezwłocznie udać się na badanie USG jamy brzusznej. Należą do nich: częste wymioty, utrzymujące się bóle brzucha, które są ostre i przewlekłe, biegunka, utrata masy ciała, krwawienie z przewodu pokarmowego, problemy z oddawaniem moczu, zmiany w obrębie jamy brzucha, podejrzenie kamicy nerkowej lub żółciowej.

W takiej sytuacji nie ma się nad czym zastanawiać i należy jak najszybciej skontaktować się ze specjalistą, przecież w grę wchodzi Twoje zdrowie. Im szybciej poddasz się badaniu, tym lepiej. Jeśli nie jesteś pewien co do tego, czym jest USG jamy brzusznej, jak ono przebiega i jak powinieneś się do niego przygotować, zachęcam do zapoznania się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Badania prenatalne

Badanie USG jamy brzusznej w Gliwicach

Jeśli uważasz, że występują u Ciebie, któreś z wyżej wymienionych objawów, a może zaobserwowałeś inne alarmujące sygnały, to dobry moment na wykonanie właśnie tego badania. Zostanie ono przeprowadzone pod okiem najlepszych specjalistów, przy pomocy nowoczesnej aparatury. Nie musisz się o nic martwić, nasi lekarze zaopiekują się Tobą w profesjonalny i indywidualny sposób. Już dziś możesz umówić się na wizytę w klinice. USG jamy brzusznej wykonywane w naszej placówce to wysoka dokładność i precyzyjna diagnoza.

Czym jest USG jamy brzusznej?

USG jamy brzusznej to badanie ultrasonograficzne, oparte na technice, wykorzystującej fale ultradźwiękowe, aby uzyskać obraz narządów wewnętrznych. Całe badanie polega jedynie na przyłożeniu głowicy urządzenia do brzucha pacjenta, przy pomocy której lekarz uzyska wizualizacje badanego obszaru. USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Najczęściej poddawanym badaniu narządom są: jelita, śledziona, wątroba, trzustka oraz pęcherz żółciowy. Badanie USG pomaga wykryć nie tylko drobne schorzenia, lecz także tętniaka lub nowotwór, co pozwoli na podjęcie dalszych kroków w celu zwalczenia choroby.

Jak się przygotować do USG jamy brzusznej?

Przystępując do badania, oczekuje się jak najdokładniejszych wyników, dlatego warto zastosować się do kilku ważnych zaleceń. Jednym z nich jest wprowadzenie lekkostrawnej diety na jeden lub dwa dni przed wykonaniem USG. Natomiast w dniu badania zalecane jest niejedzenia żadnych posiłków, zwłaszcza 6 godzin przed badaniem. Przed USG powinno się wypić pół litra wody, po to, aby obraz, jaki zostanie wykonany poprzez badanie, był lepszej jakości i pokazywał dobrze każdy narząd.