Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie miednicy.

Fizjoterapia w ciąży

Spotkania z naszymi fizjoterapeutkami zalecane są każdej kobiecie od 2. trymestru ciąży. Na wizytach dowiesz się jak bezpiecznie pozostać aktywną w ciąży, co możesz robić a na co powinnaś uważać. Dzięki właściwym ćwiczeniom i metodom fizjoterapii, możesz przeciwdziałać i leczyć objawy bólowe rozejścia spojenia łonowego czy rwy kulszowej, a także przeciwdziałać wysiłkowemu nietrzymaniu moczu. Fizjoterapia znajduje także zastosowanie w przygotowaniu organizmu kobiety do porodu, a dzięki indywidualnie dobranemu programowi treningowemu rozwiązanie ciąży może przebiegać łagodniej, a powrót do formy sprzed ciąży będzie łatwiejszy i szybszy.

Fizjoterapia po porodzie

Na pierwszej wizycie, która powinna się odbyć po ustaniu odchodów połogowych oraz kontroli u ginekologa, nasze fizjoterapeutki oceniają stan mięśni dna miednicy oraz mięśni brzucha. Wcześnie rozpoczęta rehabilitacja przyspiesza powrót kobiety do sprawności fizycznej, łagodzi dolegliwości bólowe krocza oraz kręgosłupa, pomaga w przywróceniu prawidłowego stanu mięśni brzucha. Ten czas poświęcany jest długo wyczekiwanemu dzieciaczkowi, jednakże jest to czas w którym mama nie powinna zapominać o sobie!

Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu

Podłoże takiego problemu może być bardzo różne, stąd różne rodzaje tej przypadłości: wysiłkowe nietrzymaniu moczu, nietrzymanie moczu o podłożu neurologicznym, parcia naglące, a także formy mieszane. Odpowiednie zdiagnozowanie przyczyn dolegliwości jest niezbędne, aby dobrać odpowiednią terapię. Skuteczna fizjoterapia zapewnia komfort w codziennym życiu kobiety.

Fizjoterapia w leczeniu bólu

Rekomendowana Paniom, które zmagają się z bolesnymi miesiączkami, bólem podczas współżycia, wulwodynią czy endometriozą. Problemy te są wieloczynnikowe, lecz mogą być spowodowane  nieprawidłową pracą mięśni miednicy, nieprawidłową postawą oraz niską aktywnością ruchową. Terapia manualna w połączeniu z ćwiczeniami i kinesiotapingiem pomogą uporać się z dolegliwościami i czerpać radość z bycia kobietą.

Fizjoterapia przed i pooperacyjna

Niezwykle ważne jest zarówno przygotowanie ciała do zabiegu operacyjnego, jak i leczenie pooperacyjne. Każda blizna powinna być właściwie mobilizowana, czyli rozmasowywana przez fizjoterapeutkę, dzięki temu poprawia się jej elastyczność i zmniejsza bolesność. Należy także pamiętać, że każda operacja wpływa na zaburzenie aktywności mięśniowej. Skuteczna kinezyterapia, czyli leczenie ruchem pomaga w odzyskaniu sprawności fizycznej, także tej związanej z pracą mięśni dna miednicy.