Lifting pochwy Katowice – ginekologia estetyczna

HIFU INTYMNE ULTRADŹWIĘKI

HIFU z ang.High Intensity Focused Ultrasound wykorzystuje ultradźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości, które skupiają się na odpowiedniej głębokości, doprowadzając do mikrouszkodzeń, a przez to do uruchomienia procesów naprawczych. Zadaniem HIFU podczas terapii jest również spowodowanie w tkance drgania komórek i ich ocierania się o siebie. Takie działanie daje efekt podgrzania tkanki, a przez to aktywację procesu neokolagenezy i wbudowywania nowych włókien elastyny.

HIFU działa na głębokości nawet 4,5 mm, czego nie osiągniemy za pomocą żadnej innej nieinwazyjnej metody. Głębokość penetracji ma znaczenie przy leczeniu niektórych problemów, takich jak np. wysiłkowe nietrzymanie moczu. Urządzenie HIFU wykorzystywane w ginekologii estetycznej wyposażone jest w końcówki, które mogą dotrzeć z energią na głębokość 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm. W zależności od potrzeb lekarz może je stosować wymiennie.

Zabieg trwa ok. 30-40 minut. Polega na wprowadzeniu do pochwy końcówki urządzenia wyposażonej w odpowiedni kartridż określający głębokość penetracji ultradźwięków. Urządzenie emituje impulsy o wybranej mocy, rozprowadzając je na całej długości i średnicy pochwy.

Zabieg jest bezbolesny nie uszkadza zewnętrzach części śluzówki pochwy, nie wymaga również rekonwalescencji. Pacjentka może powrócić do codziennej rutyny bezpośrednio po zabiegu.

Przed ustaleniem terminu zabiegu należy umówić się na konsultację, podczas której lekarz dokona stosownej kwalifikacji i omówi wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu

Po zabiegu przez okres 2 dni nie należy współżyć. Przez okres 6 tygodni nie należy stosować leków przeciwzapalnych oraz przeciwhistaminowych (antyalergicznych). Przez okres 7 dni nie zaleca się korzystania z basenów oraz zażywana kąpieli w wannie i jacuzzi.

Przez okres 30 dni należy stosować globulki dopochwowe – z kwasem hialuronowym;

W przypadku leczenia nietrzymania moczu zaleca się stosowanie leków zaordynowanych przez lekarza.

Efekt będzie widoczny już bezpośrednio po zabiegu, jednak na właściwy rezultat trzeba poczekać 6-8 tygodni. Aby efekty były zadowalające, bardzo ważne jest odpowiednie zakwalifikowanie Pacjentki do zabiegu HIFU i jego umiejętne wykonanie.

Labioplastyka

Jest to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych większych i mniejszych. Jest on wskazany u kobiet, które posiadają za duże lub asymetryczne wargi sromowe mniejsze. Zbyt duże wargi sromowe mniejsze mogą wpływać na gorsze samopoczucie pacjentki oraz sprawiać ból podczas uprawiania niektórych sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki. W obrębie warg sromowych wyróżniamy dwa zabiegi: plastykę warg sromowych mniejszych – polegającą na ich chirurgicznym zmniejszeniu oraz plastykę warg sromowych większych – polegającą na nadaniu im odpowiedniego kształtu, objętości i sprężystości, najczęściej z użyciem preparatów kwasu hialuronowego https://sodowski.pl/cennik/

Lifting pochwy z użyciem nici

Lifting pochwy (Katowice) – jest to współczesna odpowiedź na kobiece dolegliwości związane z układem rozrodczym i dyskomfort, jaki powodują. Poporodowe uszkodzenia mięśni krocza, nieprawidłowe ich zszycie lub związane z wiekiem obniżenie tylnej ściany pochwy to tylko niektóre z przyczyn uporczywych problemów, przeszkadzających w aktywnym funkcjonowaniu kobiety. Vaginal Narrower, czyli lifting pochwy (Katowice) polecany jest kobietom, które odczuwają zmniejszoną satysfakcję seksualną, cierpią na nawracające infekcje w okolicy krocza, walczą z problemem nietrzymania wydzieliny z pochwy lub wypadaniem narządu rodnego. Vaginal Narrower jest małoinwazyjnym zabiegiem ginekologicznym, który znacznie wpływa na poprawę struktur komórkowych organów płciowych. W efekcie wejście do pochwy zwęża się, dzięki czemu rzadziej dochodzi do infekcji, mięśnie wokół przedsionka pochwy stają się mocniejsze, a tkanki zostają ujędrnione. Zabieg wpływa także na poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Vaginal Narrower zrewolucjonizował metody chirurgiczne w zakresie rewitalizacji i zawężania pochwy. Polega na zastosowaniu nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, które zmniejszają wejście do pochwy. Nici wykonane są z kaprolaktonu i są rozpuszczalne, a efekt estetyczny jest widoczny natychmiast. Istotne jest to, że obserwujemy także stymulację produkcji kolagenu w miejscu założonych szwów. Planowanie urodzenia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do założenia nici. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w krótkim dożylnym. W zależności od nasilenia dolegliwości i stopnia problemu zakłada się od 1 do 2 nici. Zabieg liftingu pochwy w Katowicach wykonywany jest bez użycia skalpela. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków z wyłączeniem współżycia przez 1-2 tygodnie. https://sodowski.pl/cennik/

G-shot – powiększenie punktu G

Jest to nowoczesna, niechirurgiczna metoda, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg polega na wstrzyknięciu tłuszczu własnego pacjentki (lub pochodnej kwasu hialuronowego) w odpo-wiednie miejsce na ścianie pochwy. Fachowe ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Już po 4 godzinach od zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną, a efekt powinien utrzymać się przez kilkanaście miesięcy.

https://sodowski.pl/cennik/

Rewitalizacja warg sromowych

Ma na celu odmłodzenie okolic intymnych, a wskazania do zabiegu są głównie estetyczne. Zabieg polega na podaniu preparatów kwasu hialuronowego lub tłuszczu własnego pacjentki  w okolicę warg sromowych większych, nadając im tym samym objętość oraz jędrny, młodzieńczy wygląd. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do normalnej aktywności. https://sodowski.pl/cennik/

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg nieoperacyjny, a także mało inwazyjnym. W ginekologii estetycznej rewitalizacja sprowadza się do zabiegów mających na celu powierzchniowe lub podskórne odżywienie miejsc intymnych najczęściej substancjami naturalnymi, występującymi w ciele człowieka.
Zabieg polecany jest szczególnie kobietom u których obserwuje się znaczny spadek napięcia w pochwie, suchość oraz nieodwracalne zmiany wywołane porodem .
Mezoterapia pochwy może być również skuteczną metodą w walce z wysiłkową odmiana nietrzymania moczu, a także nawracającymi infekcjami, ale o tym w kolejnych odsłonach.

Jak wygląda zabieg?
Mezoterapia nie jest zabiegiem bolesnym, a tym bardziej wymagającym długiego okresu rekonwalescencji. Polega na wprowadzenie preparatu leczniczego osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjentki lub preparatu na bazie kwasu hialuronowego pod śluzówką pochwy.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?
Osocze bogatopłytkowe jest preparatem krwiopochodnym. W ginekologii estetycznej stosowane jest bez jakichkolwiek dodatków chemicznych, jest więc substancją nie wywołującą uczulenia i naturalną. Uzyskuje się je z odwirowanej krwi pobranej wcześniej od pacjentki. Jego cechą charakterystyczną jest bogactwo trombocytów i czynników wzrostu, czyli białek odpowiedzialnych za regenerację i naprawę komórek w organizmie.
Terapia osoczem bogatopłytkowym prowadzi do namnażania się komórek macierzystych w tkankach. W efekcie poprawia się ukrwienie ścian pochwy, jej odporność i wygląd.

Efekty mezoterapii są wielowymiarowe – poprawia się napięcie pochwy, jędrność jak również nawilżenie. Zażegnany zostaje problem uporczywie nawracających infekcji.
Ważne, że bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu i codziennych czynności.
Na wszystkie pytania i wątpliwości podczas bezpłatnej konsultacji odpowie Ci dr Patrycja Sodowska  https://sodowski.pl/cennik/

Korekcja blizn po nacięciu krocza w czasie porodu

Zabieg zalecany jest pacjentkom, u których podczas porodu siłami natury zostało nacięte krocze, a powstała w miejscu gojenia blizna zaburza estetyczny wygląd okolicy krocza. Sama blizna to jednak nie tylko defekt kosmetyczny, u niektórych pacjentek daje ona dolegliwości bólowe podczas codziennego funkcjonowania.

Ginekologia estetyczna w Katowicach

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie ginekologii estetycznej. Korzystamy z profesjonalnej aparatury, która jest stosowana w renomowanych gabinetach medycznych na całym świecie. Dzięki temu zabiegi liftingu pochwy w Katowicach przebiegają stosunkowo szybko i dają świetne efekty. Ponadto stosujemy sprawdzone i bezpieczne preparaty. Zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych pracowników. Zapewniamy również pełną wyrozumiałość oraz przyjazną atmosferę.

Ginekologia estetyczna Katowice - zapraszamy do współpracy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zabiegi ginekologii estetycznej mogą być bardzo stresujące dla pacjentek, dlatego zapewniamy pełne wsparcie na każdym etapie współpracy. Przed zabiegiem dokładnie tłumaczymy podejmowane kroki, informujemy o wskazaniach oraz zaleceniach, oceniamy również, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Następnie dokładnie opisujemy, jak powinna przebiegać ewentualna rekonwalescencja i jakie są zalecenia pozabiegowe. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Skuteczny lifting pochwy - Katowice

Problemy w okolicach intymnych mogą być powodem niechęci do współżycia, co ochładza relacje pomiędzy partnerami. Lifting pochwy w Katowicach jest skutecznym rozwiązaniem, które pozwala na uporanie się z uciążliwym problemem zbyt dużego luzu w okolicach tego narządu. Zabieg pozwala na uzyskanie pożądanych efektów, dzięki którym pacjentka odzyska większą pewność siebie, a jej codzienne funkcjonowanie stanie się zdecydowanie bardziej komfortowe. Posiadamy wysokiej klasy sprzęt, dzięki którego zastosowaniu stan błony śluzowej pochwy ulegnie poprawie, a jej elastyczność nieco się zwiększy. Najlepsza placówka oferująca lifting pochwy w Katowicach serdecznie zaprasza do współpracy. Gwarantujemy indywidualne podejście do potrzeb każdego Pacjenta, oraz pełen profesjonalizm.