Labioplastyka w Gliwicach

Pod dosyć mało znaną nazwą labioplastyka kryje się zabieg, polegający na korekcji wyglądu warg sromowych większych i mniejszych kobiety. Ginekologia estetyczna lub zamiennie nazywana plastyczną jest obecnie dynamicznie rozwijającą się gałęzią medycyny. W przypadku lobioplastyki nie o samą estetykę wyłącznie chodzi.

Labioplastyka, czyli plastyka warg sromowych większych i mniejszych, zalecana jest kobietom, które mają za duże, asymetryczne lub zdeformowane wargi sromowe. Asymetria lub przerost znacząco wpływają na samopoczucie każdej kobiety oraz mogą dodatkowo powodować bolesne podrażnienia, na przykład podczas uprawiania sportów, takich jak: jazda na rowerze czy jazda konna.

Kolposkopia – przebieg badania

Labioplastyka Gliwice – wskazania

Labioplastyka jest zalecana szczególnie kobietom z nadmiernie przerośniętymi wargami sromowymi. Narażone są wówczas na otarcia od bielizny, spodni, co dodatkowo może powodować powstanie ran, zwłaszcza podczas aktywnego tryby życia i uprawiania sportów. Przerośnięte wargi sromowe sprzyjają także rozwojowi intymnych infekcji. Problem ten powoduje także poczucie dyskomfortu podczas współżycia seksualnego. Dlatego też kobiety z tym problemem decydują się na operację zmiany kształtu i ich zmniejszenia.

Z estetycznych powodów labioplastyce bardzo często poddają się kobiety, które przeszły ciężki poród lub doznały urazu, na którego skutek wargi sromowe rozciągnęły się lub zniszczyły. Warto wiedzieć, że wygląd kobiecych warg sromowych może ulec zmianie także na skutek wielu czynników, np.: częstych infekcji, piercingu, zaburzeń hormonalnych czy kuracji lekami hormonalnymi. Kobieta z przerośniętymi wargami sromowymi ma prawo czuć się niezbyt komfortowo podczas współżycia seksualnego. Bardzo często zabieg labioplastyki pozwala pokonać kompleksy i przywraca satysfakcjonujące życie intymne. Co więcej, jest także zabiegiem stosowanym podczas operacji zmiany płci.

Labioplastyka laserowa

Zabieg labioplastyki wykonuje się przy użyciu nowoczesnego sprzętu oraz jak najmniej inwazyjnych metod. Najczęściej stosowaną i wybieraną metodą przez lekarzy oraz przez pacjentki jest labioplastyka z użyciem nowoczesnego lasera. Jest mało inwazyjną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego i co ważne, nie wymaga hospitalizacji, nie powoduje krwawienia, a także zmniejsza się ryzyko pojawienia blizn pozabiegowych. Po labioplastyce laserowej pacjentka dochodzi do siebie zdecydowanie szybciej niż po standardowym zabiegu chirurgicznym.