Ginekologia dziecięca

Ginekologia dziecięca

Żeby pierwsza wizyta u ginekologa nie była traumą na całe życie, powierz swoje nastoletnie dziecko opiece Centrum Medycznemu Krzysztofa Sodowskiego, gdzie zaufany ginekolog, zajmie się nią z delikatnością i wyczuciem. Porad tutaj udzielają specjaliści, którzy dobrze znają psychikę młodych kobiet i potrafią nawiązać z nimi najlepszy kontakt. Z pomocą bliskich pomogą młodej pacjentce przejść przez to intymne badanie bez dużego skrępowania.

Aby zmniejszyć stres uprzedź swoje dziecko, że będzie się musiało rozebrać. Wytłumacz dlaczego takie badanie jest ważne i jak ono wygląda. Dobrym powodem, by córka poznała swojego lekarza i zobaczyła gabinet ginekologiczny, jest szczepienie przeciw HPV. Wykonuje się je u dziewczynek w wieku 11 – 13 lat. (więcej tutaj)

Poradnia zajmuje się przede wszystkim: diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt (brak miesiączek, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, krwawienia młodocianych), diagnostyką i leczeniem infekcji narządów płciowych, wrodzonymi wadami narządów płciowych u dziewcząt, zmian w przydatkach (torbiele, guzy), diagnostyką i leczeniem zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne i opóźnione dojrzewanie) oraz innymi zaburzeniami hormonalnymi (zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, trądzik). U dziewcząt po indywidualnej kwalifikacji można wykonać badanie ultrasonograficzne, posiewy bakteriologiczne oraz badania hormonalne.

dr n. med. Dorota Kuka -Panasiukdr n. med. Dorota Kuka -Panasiuk

Co powinno zaniepokoić mamę nastoletniej dziewczynki:

  • zaczerwienienie sromu, upławy czy plamienia,
  • powiększenie gruczołów sutkowych, wydzielina,
  • przedwczesny rozwój sutków
  • nietypowy wygląd narządów płciowych,
  • bóle brzucha,
  • pojawiające się owłosienie.

Jeśli córka rozwija się prawidłowo, nie ma dolegliwości, zabierz ją na pierwszą wizytę około 16 roku życia.