Ginekologia dziecięca Katowice

Ginekologia dziecięca

Żeby pierwsza wizyta u ginekologa nie była traumą na całe życie, powierz swoje nastoletnie dziecko opiece Centrum Medycznemu Krzysztofa Sodowskiego, gdzie zaufany ginekolog, zajmie się nią z delikatnością i wyczuciem. Jest to niezwykle istotne, ponieważ dziecko może się zrazić do tego rodzaju specjalistów już od pierwszych chwil, co sprawi, że w dorosłym życiu zaniedba tak istotny aspekt, jak regularne uczęszczanie do ginekologa. Katowice są miastem, w którym działamy, dlatego jeśli mieszkasz na ich terenie, zapraszamy na umówienie się na wizytę z jednym z naszych ginekologów.

Porad tutaj udzielają specjaliści, którzy dobrze znają psychikę młodych kobiet i potrafią nawiązać z nimi najlepszy kontakt. Z pomocą bliskich pomogą młodej pacjentce przejść przez to intymne badanie bez dużego skrępowania. Wszystko to za sprawą kwestii, która będzie miała bezpośredni wpływ. Nic nie robimy na siłę, a wsłuchujemy się w obawy i lęki dziewczynek. Dzięki temu pacjentka odczuwa, że ma realny wpływ na przebieg wizyty. To niezwykle istotne, aby Twoja córka mogła się poczuć komfortowo w tej sytuacji.

Profesjonalna pomoc medyczna – ginekolog dziecięcy Katowice

Pierwsza wizyta u ginekologa może być dla dziewczynek stresującym przeżyciem, szczególnie jeśli wyczuwają, że coś z ich zdrowiem może być nie tak. W takiej sytuacji warto szczególnie zadbać o komfort dziecka. Jest to możliwe jedynie przy asyście doświadczonego ginekologa dziecięcego. Katowice to miasto, w którym bez większych komplikacji znajdziesz specjalistę odpowiedniego dla Twojego dziecka. W Centrum Medycznym Krzysztofa Sodowskiego profesjonalną opiekę medyczną w zakresie ginekologii dziecięcej świadczy doświadczony lekarz, posiadający odpowiednie podejście do młodych kobiet.

W naszych gabinetach często goszczą zarówno pacjentki z niepokojącymi objawami, jak i po prostu młode kobiety wybierające się na swoją pierwszą wizytę. Gdy wszystko jest w porządku najlepiej, aby taka kontrola odbyła się w okolicach 16. roku życia. Pozwoli to na zbadanie niezbędnych aspektów, tym samym zyskując pewność, że dziewczyna jest zdrowa bądź istnieje aspekt, w którego kierunku należy poprowadzić dokładniejszą diagnostykę i ewentualne późniejsze leczenie.

W przypadku badania ginekologicznego, mającego na celu skonsultowanie niepokojących objawów, szczególnie ważne jest, aby młoda pacjentka czuła się jak najbardziej komfortowo. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego lęku przed regularnymi wizytami w gabinecie ginekologicznym w przyszłości. Rozpoczęciem dobrych nawyków może być właśnie pierwsza wizyta u ginekologa dziecięcego. Katowice to miasto, w którym lekarz przeprowadzi fachową diagnostykę. W celu przygotowania dziecka do wizyty możesz dokładnie opowiedzieć, jak będzie ona wyglądała i w jakim celu udajecie się do gabinetu.
Aby zmniejszyć stres, uprzedź swoje dziecko, że będzie się musiało rozebrać. Wytłumacz, dlaczego takie badanie jest ważne i jak ono wygląda. Dobrym powodem, by córka poznała swojego lekarza i zobaczyła gabinet ginekologiczny, jest szczepienie przeciw HPV. Wykonuje się je u dziewczynek w wieku 11 – 13 lat. (więcej tutaj)

dr n. med. Dorota Kuka -Panasiukdr n. med. Dorota Kuka -Panasiuk

Wykwalifikowany ginekolog dziecięcy - Katowice

Już w młodym wieku mogą wystąpić zaburzenia prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej oraz inne schorzenia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów warto więc jak najszybciej zdecydować się na wizytę u ginekologa dziecięcego. Katowice są miastem, w którym razem z dzieckiem możesz skorzystać z profesjonalnej opieki Centrum Medycznego Krzysztofa Sodowskiego.

Poradnia zajmuje się przede wszystkim: diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt (brak miesiączek, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, krwawienia młodocianych), diagnostyką i leczeniem infekcji narządów płciowych, wrodzonymi wadami narządów płciowych u dziewcząt, zmian w przydatkach (torbiele, guzy), diagnostyką i leczeniem zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne i opóźnione dojrzewanie) oraz innymi zaburzeniami hormonalnymi (zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, trądzik). U dziewcząt po indywidualnej kwalifikacji można wykonać badanie ultrasonograficzne, posiewy bakteriologiczne oraz badania hormonalne.

Czasem niezwykle ważna okazuje konieczność, aby już w młodym wieku wybrać się na wizytę do ginekologa. W Katowicach, gdzie przyjmujemy jako specjaliści, mamy niezwykle duże doświadczenie w tym zakresie, co sprawia, że zatroskane mamy swoich nastoletnich pociech kierują się właśnie do nas. Dzięki komfortowej atmosferze i lekarzom doświadczonym w pracy z młodymi osobami pierwsza wizyta u ginekologa nie musi być nieprzyjemna.

Co powinno zaniepokoić mamę nastoletniej dziewczynki:

  • zaczerwienienie sromu, upławy czy plamienia,
  • powiększenie gruczołów sutkowych, wydzielina,
  • przedwczesny rozwój sutków
  • nietypowy wygląd narządów płciowych,
  • bóle brzucha,
  • pojawiające się owłosienie.

Jeśli córka rozwija się prawidłowo, nie ma dolegliwości, zabierz ją na pierwszą wizytę około 16 roku życia.