Ginekologia dziecięca Katowice

Ginekologia dziecięca

Żeby pierwsza wizyta u ginekologa nie była traumą na całe życie, powierz swoje nastoletnie dziecko opiece Centrum Medycznemu Krzysztofa Sodowskiego, gdzie zaufany ginekolog, zajmie się nią z delikatnością i wyczuciem. Porad tutaj udzielają specjaliści, którzy dobrze znają psychikę młodych kobiet i potrafią nawiązać z nimi najlepszy kontakt. Z pomocą bliskich pomogą młodej pacjentce przejść przez to intymne badanie bez dużego skrępowania.

Profesjonalna pomoc medyczna – ginekolog dziecięcy Katowice

Pierwsza wizyta u ginekologa może być dla dziewczynek stresującym przeżyciem, szczególnie jeśli wyczuwają, że coś z ich zdrowiem może być nie tak. W takiej sytuacji warto szczególnie zadbać o komfort dziecka. Jest to możliwe jedynie przy asyście doświadczonego ginekologa dziecięcego. Katowice to miasto, w którym bez większych komplikacji znajdziesz specjalistę odpowiedniego dla Twojego dziecka. W Centrum Medycznym Krzysztofa Sodowskiego profesjonalną opiekę medyczną w zakresie ginekologii dziecięcej świadczy doświadczony lekarz, posiadający odpowiednie podejście do młodych kobiet. W przypadku badania ginekologicznego, mającego na celu skonsultowanie niepokojących objawów, szczególnie ważne jest, aby młoda pacjentka czuła się jak najbardziej komfortowo. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego lęku przed regularnymi wizytami w gabinecie ginekologicznym w przyszłości. Rozpoczęciem dobrych nawyków może być właśnie pierwsza wizyta u ginekologa dziecięcego. Katowice to miasto, w którym lekarz przeprowadzi fachową diagnostykę. W celu przygotowania dziecka do wizyty możesz dokładnie opowiedzieć, jak będzie ona wyglądała i w jakim celu udajecie się do gabinetu.
Aby zmniejszyć stres, uprzedź swoje dziecko, że będzie się musiało rozebrać. Wytłumacz, dlaczego takie badanie jest ważne i jak ono wygląda. Dobrym powodem, by córka poznała swojego lekarza i zobaczyła gabinet ginekologiczny, jest szczepienie przeciw HPV. Wykonuje się je u dziewczynek w wieku 11 – 13 lat. (więcej tutaj)

dr n. med. Dorota Kuka -Panasiukdr n. med. Dorota Kuka -Panasiuk

Wykwalifikowany ginekolog dziecięcy - Katowice

Już w młodym wieku mogą wystąpić zaburzenia prawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej oraz inne schorzenia. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów warto więc jak najszybciej zdecydować się na wizytę u ginekologa dziecięcego. Katowice są miastem, w którym razem z dzieckiem możesz skorzystać z profesjonalnej opieki Centrum Medycznego Krzysztofa Sodowskiego.

Poradnia zajmuje się przede wszystkim: diagnostyką i leczeniem zaburzeń miesiączkowania u dziewcząt (brak miesiączek, nieregularne miesiączki, bolesne miesiączkowanie, krwawienia młodocianych), diagnostyką i leczeniem infekcji narządów płciowych, wrodzonymi wadami narządów płciowych u dziewcząt, zmian w przydatkach (torbiele, guzy), diagnostyką i leczeniem zaburzeń dojrzewania płciowego (przedwczesne i opóźnione dojrzewanie) oraz innymi zaburzeniami hormonalnymi (zespół policystycznych jajników, nadmierne owłosienie, trądzik). U dziewcząt po indywidualnej kwalifikacji można wykonać badanie ultrasonograficzne, posiewy bakteriologiczne oraz badania hormonalne.

Co powinno zaniepokoić mamę nastoletniej dziewczynki:

  • zaczerwienienie sromu, upławy czy plamienia,
  • powiększenie gruczołów sutkowych, wydzielina,
  • przedwczesny rozwój sutków
  • nietypowy wygląd narządów płciowych,
  • bóle brzucha,
  • pojawiające się owłosienie.

Jeśli córka rozwija się prawidłowo, nie ma dolegliwości, zabierz ją na pierwszą wizytę około 16 roku życia.