Biopsja kosmówki w Katowicach

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie można wykonać biopsję kosmówki, nasze centrum medyczne służy pomocą i profesjonalnym wsparciem. Jako jedni z najlepszych zespołów wysoko cenimy sobie Państwa zaufanie i dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z naszych usług.

Czym jest biopsja kosmówki i dla kogo?

Biopsja kosmówki jest jedną z inwazyjnych metod badań prenatalnych ze względu na to, iż podczas takiego zabiegu pobierany jest fragment kosmówki, czyli jednej z błon płodowych. Taką metodę obiera się, kiedy inne sposoby diagnostyki, te bardziej nieinwazyjne nie dają dostatecznego wyniku lub ich wynik jest niepokojący. Jeśli też istnieje obawa z racji tego, że ktoś w rodzinie ma jakąś wadę genetyczną, któreś z rodziców może być nią obciążone lub też wiek matki jest powyżej 35 lat, taki zabieg jest wręcz zalecany. Z racji tego, że kosmówka powstaje z komórek dzielącego się zarodka, to nosi ona materiał genetyczny płodu, więc pobierając jej wycinek, jesteśmy zdolni do wykrycia ewentualnych wad czy chorób genetycznych, takich jak: zespół Downa, mukowiscydoza, zespół Edwardsa, hemofilii i wiele innych.

Przebieg biopsji kosmówki

Jeśli wpisując w wyszukiwarkę „biopsja kosmówki Katowice” potrzebujesz wykonać takie badanie, istotnym jest czas trwania ciąży, kiedy można je wykonać. Zazwyczaj przypada to na okres pierwszego trymestru ciąży, między 8 a 11, a najpóźniej do 14 tygodnia ciąży. Badań takich nie polecamy matkom, które posiadają przeciwciała anty-Rh lub są nosicielkami wirusa HIV. Cały zabieg w naszym centrum trwa stosunkowo krótko, przebiega pod ścisłą kontrolą medyczną z uwzględnieniem dokumentacji. Badanie prowadzone jest przy udziale sondy USG, dzięki której monitorujemy cały proces, co zwiększa skuteczność prawidłowego pobrania próbki i jest dla nas naprawdę istotne.
W zależności od ustaleń lekarzy, biopsję przeprowadzamy przez powłoki brzuszne, używając do tego celu specjalnej igły lub drugą metodą, gdzie pobranie fragmentu kosmówki następuje przez wprowadzenie specjalnego cewnika dopochwowo, przeprowadzając go następnie przez szyjkę macicy, do miejsca docelowego.

Po zabiegu

Wyniki badań staramy się przedstawiać Państwu, w miarę możliwości jak najszybciej. Warto również po zabiegu zachować szczególną ostrożność, zaleca się kilka dni odpoczynku oraz zrezygnowania z jakichkolwiek czynności fizycznych, a w razie jakichkolwiek obaw czy niepokojących symptomów należy niezwłocznie skontaktować się z naszym zespołem lekarzy.