USG tarczycy w Tychach

Regularne wykonywanie badań lekarskich jest wskazane dla każdego, niezależnie od wieku. Branie odpowiedzialności za swoje zdrowie może pomóc w uniknięciu wielu trosk. Jednym z częściej zlecanych badań przez lekarzy jest wykonywanie USG tarczycy. To bezbolesne badanie powie nam wszystko o tym istotnym gruczole.

Wykonaj USG tarczycy w Tychach

Szukając miejsca, w którym najlepiej będzie wykonać niezbędne badania, dobrze jest kierować się kilkoma czynnikami. Ogromne znaczenie ma zespół fachowców, który czuwa nad tym, aby USG było przygotowane w sposób należyty; z dbałością o szczegóły i profesjonalnie. To ważne, gdy w grę wchodzi Twoje zdrowie. Doświadczona kadra podejdzie do badania w sposób wzorowy, dzięki czemu będziesz mógł przejść przez nie szybko i bez większego stresu. W dokładnie taki sposób działa to w naszym centrum medycznym. Wysokie standardy są naszą domeną i zawsze o tym pamiętamy. Stawiamy na otwartą i pełną serdeczności relację. Przede wszystkim liczy się dla nas Twój komfort. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wykonywanie badań lekarskich może generować spore dawki stresu i jesteśmy od tego, aby Twój pobyt podczas badania uprzyjemnić.

Jak przygotować się do badania?

Badanie USG tarczycy wykrywa niepokojące zmiany zachodzące w gruczole, takiej jak stany zapalne, guzki, torbiele, powiększenie czy zmniejszenie gruczołu. Co ważne, cały zabieg jest nieszkodliwy i nieinwazyjny. Nie wymaga się od Ciebie żadnego przygotowania i nie jest problemem wykonywanie USG kilkukrotnie w przeciągu krótkiego czasu. Nie wymaga się także od pacjenta tego, aby przed wizytą jakoś szczególnie musiał się przygotować tak jak na przykład w przypadku badania USG jamy brzusznej. Wystarczy, że przyjdziesz pod nasz adres, a całej reszty dowiesz się już na miejscu. Stawiamy na przejrzystość i transparentność.

Przebieg badania

Całe badanie, jeśli przeprowadzane jest pod okiem profesjonalistów, którzy pracują w naszym centrum medycznym, nie należy do skomplikowanych. Smaruje się szyję przeznaczonym do tego żelem, a następnie lekarz przesuwa po niej głowicę aparatu. Na ekranie komputera pokazuje się równocześnie obraz podlegający analizie. Specjalista poszukuje wszelkiego rodzaju nieprawidłowości i dokonuje szczegółowej analizy gruczołu tarczycy. Całość nie zajmuje dużo czasu i jest bezbolesna. Warto również dodać, iż badanie USG tarczycy nie jest kosztowne i zdecydowanie warto jest rozważyć możliwość przeprowadzenia go, choćby tylko profilaktycznie. Czasami bowiem lepiej jest dmuchać na zimne.