Badania prenatalne w Mikołowie

Ciąża niewątpliwie jest szczególnym czasem, który potrafi wywołać wiele radości. Jednocześnie jest to także czas, który wymaga od przyszłych matek wzmożonej czujności. Na drodze do szczęśliwego porodu pojawiają się czasami trudności – mniej lub bardziej poważne. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie do ciąży oraz regularne badania. Jednym z nich jest badanie prenatalne.

-Amniopunkcja
-Biopsja kosmówki

Kalkukator badań prenatalnych

Zadbaj o zdrowie w przyjaznym centrum medycznym

Badanie prenatalne jest niezwykle istotne, ponieważ potrafi oszacować prawdopodobieństwo wystąpienia wad płodu. Co więcej, dzięki niemu można w niektórych przypadkach rozpocząć leczenie dziecka, które znajduje się w łonie matki. Pozwala także przygotować rodziców do opieki nad dzieckiem, które może nie być w pełni zdrowe i wymagać będzie ponadprzeciętnej opieki.

Badania prenatalne w Mikołowie, które są przez nas oferowane, wykonywane są ze szczególną dbałością o szczegóły. Dla nas bardzo ważne jest to, aby przyszła matka mogła poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Zgrany personel jest odpowiednio przygotowywany do kontaktu i otwarty na każde wyzwania. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo wyjątkowym stanem jest ciąża i wykonujemy badania z fachowością oraz wysoką skutecznością. To ważne, aby przyszła matka miała poczucie, że jest w dobrych rękach. Wszystko to za sprawą naszego doświadczenia, z  którego czerpać możemy pełnymi garściami i które znacząco ułatwia nam podejście do pacjentki i wykonanie bezpiecznego badania.

Kiedy zgłosić się do badania? 

W przypadku tego rodzaju badań bardzo duże znaczenie ma czas. Oczywiście wszystko zależy od tego, o jakim konkretnie badaniu prenatalnym mówimy. Jedno z powszechniejszych, czyli ultrasonografię, wykonuje się trzykrotnie: między 11. a 14. tygodniem ciąży, a kolejne około 20. tygodnia i 30. Jest to badanie bezpieczne, dlatego nie powinno powodować lęku. Aby jednak mieć pełen obraz sytuacji i rozwiać wszelkie naturalnie ukazujące się wątpliwości, warto skonsultować się z naszym centrum medycznym. Skorzystanie z zaleceń doświadczonego zespołu medyków z pewnością pomoże przejść przez cały proces z mniejszą obawą i uśmiechem na twarzy.

Badanie inwazyjne

W trudniejszych przypadkach – gdy za pomocą standardowych badań nieinwazyjnych wykryto pewne nieprawidłowości w rozwoju płodu – wykonuje się badania inwazyjne. Co oznacza w tym przypadku określenie „inwazyjne”? Ze względu na ich charakter związane są z niewielkim ryzykiem uszkodzenia płodu i poronienia. W takich przypadkach szczególnie ważne jest to, aby oddać się w ręce zespołu specjalistów.