Ginekologia estetyczna

Laserowa rewitalizacja pochwy oraz laserowe leczenie nietrzymania moczu

Zalety zabiegu

Zaspokojona seksualność i w pełni satysfakcjonujące współżycie z partnerem to dla większości dorosłych kobiet kwestia niezwykle ważna i z pewnością bardzo osobista. Dlatego też, kiedy jakość pożycia seksualnego spada, a kobieta ma poczucie, że wynika to z jej winy; jest skutkiem jej braków fizjologicznych, na przykład rozluźnionych, nie tak sprężystych mięśni pochwy – może być przyczyną obniżenia samooceny i frustracji.

Tymczasem, można tego bez trudu uniknąć sięgając po nowoczesne rozwiązania ginekologii estetycznej: laserowe obkurczanie pochwy może w zaledwie kilkadziesiąt minut, podczas całkowicie bezbolesnego zabiegu spowodować, że kobiece okolice intymne staną się ponownie jędrne, sprężyste i zyskają młodzieńczy wygląd.

laser-ginekologiczny-fotona-intima-spectro-sp

Szczegóły zabiegu

Laser Fotona Intima jest urządzeniem przeznaczonym do pracy z najdelikatniejszymi partiami kobiecego ciała. Zabieg jest całkowicie bezpieczny bezbolesny dla Pacjentki. Nie wymaga też żadnych procedur przedzabiegowych.

W wyniku działania lasera, błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Stymulowane do namnażania włókna kolagenowe powodują, że pochwa staje się naturalnie sprężysta i napięta. Dzięki temu z kolei poprawie ulegają również doznania podczas stosunku. Jeśli problem występuje u młodej mamy, będzie się ona cieszyć efektem przez lata lub do następnego porodu, podczas którego zawsze istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Jednakże wzmocnienie pochwy podczas zabiegu, może zaprocentować i spowodować, że po kolejnym porodzie problem nie wystąpi w ogóle lub wystąpi w mniejszym stopniu.

Efektem zabiegu laserowego obkurczania pochwy jest poprawa kondycji tkanek, które stają się bardziej napięte i elastyczne. Dzięki ich napięciu – zmniejsza się obwód pochwy (staje się ona ciaśniejsza). Znaczącej poprawie ulegają doznania seksualne, poprawia się jakość i komfort współżycia. Efekt zabiegu laserowego obkurczania pochwy pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez ok dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla pomaga mu natomiast utrzymać się znacznie dłużej.

Zalecenia postępowania po zabiegu

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Przez miesiąc od lasoterapii należy unikać stosunków płciowych.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są:

  • miesiączka,
  • aktywne infekcje pochwy
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • choroba nowotworowa.

Labioplastyka

Jest to zabieg polegający na zmianie kształtu warg sromowych większych i mniejszych. Jest on wskazany u kobiet, które posiadają za duże lub asymetryczne wargi sromowe mniejsze. Zbyt duże wargi sromowe mniejsze mogą wpływać na gorsze samopoczucie pacjentki oraz sprawiać ból podczas uprawiania niektórych sportów (jazda konna, jazda na rowerze). Bywa, że problemy związane z budową warg sromowych negatywnie wpływają na doznania seksualne pacjentki. W obrębie warg sromowych wyróżniamy dwa zabiegi: plastykę warg sromowych mniejszych – polegającą na ich chirurgicznym zmniejszeniu oraz plastykę warg sromowych większych – polegającą na nadaniu im odpowiedniego kształtu, objętości i sprężystości, najczęściej z użyciem preparatów kwasu hialuronowego.

Lifting pochwy (z użyciem nici Vaginal Narrower)

Jest to współczesna odpowiedź na kobiece dolegliwości związane z układem rozrodczym i dyskomfort, jaki powodują. Poporodowe uszkodzenia mięśni krocza, nieprawidłowe ich zszycie lub związane z wiekiem obniżenie tylnej ściany pochwy to tylko niektóre z przyczyn uporczywych problemów, przeszkadzających w aktywnym funkcjonowaniu kobiety. Vaginal Narrower polecany jest kobietom, które odczuwają zmniejszoną satysfakcję seksualną, cierpią na nawracające infekcje w okolicy krocza, walczą z problemem nietrzymania wydzieliny z pochwy lub wypadaniem narządu rodnego. Vaginal Narrower jest małoinwazyjnym zabiegiem ginekologicznym, który znacznie wpływa na poprawę struktur komórkowych organów płciowych. W efekcie wejście do pochwy zwęża się, dzięki czemu rzadziej dochodzi do infekcji, mięśnie wokół przedsionka pochwy stają się mocniejsze, a tkanki zostają ujędrnione. Zabieg wpływa także na poprawę wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Vaginal Narrower zrewolucjonizował metody chirurgiczne w zakresie rewitalizacji i zawężania pochwy. Polega na zastosowaniu nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, które zmniejszają wejście do pochwy. Nici wykonane są z kaprolaktonu i są rozpuszczalne, a efekt estetyczny jest widoczny natychmiast. Istotne jest to, że obserwujemy także stymulację produkcji kolagenu w miejscu założonych szwów. Planowanie urodzenia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do założenia nici. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w krótkim dożylnym. W zależności od nasilenia dolegliwości i stopnia problemu zakłada się od 1 do 2 nici. Zabieg wykonywany jest bez użycia skalpela. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych obowiązków z wyłączeniem współżycia przez 1-2 tygodnie.

Clitoroplastyka

To zabieg polegający na obnażeniu i uwypukleniu okolicy łechtaczki u pacjentek z przerostem napletka łechtaczki. Jest on wykonywany w celu zwiększenia doznań podczas współżycia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka odzyskuje całkowitą sprawność seksualną po ok. 2 tygodniach od zabiegu.

G-shot – powiększenie punktu G

Jest to nowoczesna, niechirurgiczna metoda, której celem jest uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg polega na wstrzyknięciu tłuszczu własnego pacjentki (lub pochodnej kwasu hialuronowego) w odpo-wiednie miejsce na ścianie pochwy. Fachowe ostrzyknięcie wrażliwej na bodźce okolicy punktu G pozwala na okresowe zwiększenie doznań seksualnych. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 20 minut. Już po 4 godzinach od zabiegu kobieta może prowadzić normalną aktywność seksualną, a efekt powinien utrzymać się przez kilkanaście miesięcy.

Rewitalizacja warg sromowych

Ma na celu odmłodzenie okolic intymnych, a wskazania do zabiegu są głównie estetyczne. Zabieg polega na podaniu preparatów kwasu hialuronowego lub tłuszczu własnego pacjentki  w okolicę warg sromowych większych, nadając im tym samym objętość oraz jędrny, młodzieńczy wygląd. Zabieg jest bezbolesny, przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do normalnej aktywności.

Hymenoplastyka

Jest to zabieg polegający na odtworzeniu ciągłości błony dziewiczej. Zabieg wykonywany jest najczęściej w krajach kultury zachodniej ze względów religijnych, coraz częściej jednak na jego wykonanie decydują się pacjentki celem powtórnego przeżycia nocy poślubnej.

Rewitalizacja warg sromowych

Rewitalizacja pochwy

Zabieg przeprowadzany jest w celu ujędrnienia, zwiększenia elastyczności i nawilżenia pochwy. Polega na wprowadzeniu preparatu nieusieciowanego – kwasu hialuronowego pod śluzówkę pochwy. Zabieg wskazany jest u pacjentek po porodzie naturalnym, u których drogi rodne nie odzyskały elastyczności sprzed okresu ciąży.

Korekcja blizn po nacięciu krocza w czasie porodu

Zabieg zalecany jest pacjentkom, u których podczas porodu siłami natury zostało nacięte krocze, a powstała w miejscu gojenia blizna zaburza estetyczny wygląd okolicy krocza. Sama blizna to jednak nie tylko defekt kosmetyczny, u niektórych pacjentek daje ona dolegliwości bólowe podczas codziennego funkcjonowania. .

Hymenotomia

Zabieg polegający na nacięciu błony dziewiczej, kierowany jest do pacjentek, u których budowa błony dziewiczej uniemożliwia rozpoczęcie współżycia. Polega na chirurgicznym nacięciu błony dziewiczej.