Współpraca

Polski-bank-komorek-macierzystych

Komórki macierzyste to pierwotne komórki o unikatowych zdolnościach do przekształcania się we wszystkie komórki organizmu oraz mające olbrzymi potencjał do samoodnowy i namnażania się. Pozwala to wykorzystywać je do odbudowy lub zastępowania uszkodzonych komórek, a tym samym do leczenia wielu poważnych chorób hematologicznych, onkologicznych, metabolicznych oraz immunologicznych. Na świecie wykonano ponad 30 tysięcy transplantacji krwi pępowinowej u dzieci i dorosłych. W Polsce dotychczas przeprowadzono kilkadziesiąt przeszczepień, z czego ponad 20 u dzieci. Do aż 9 z nich użyto krwi pobranej i zdeponowanej w Polskim Banku Komórek Macierzystych, do pozostałych z zagranicznych banków publicznych. Naukowcy wciąż informują o nowych zastosowaniach krwi pępowinowej w medycynie regeneracyjnej.

Deponowanie krwi pępowinowej – co warto wiedzieć

Krew pępowinową można zdeponować tylko raz w życiu – podczas porodu. To niezwykle ważna decyzja, która powinna zostać podjęta świadomie. Dlatego przedstawiamy kilka informacji, które mogą Państwu pomóc.

Czym są komórki macierzyste?

Komórki macierzyste obecne są w naszym organizmie przez całe życie, ale ich liczba i potencjał z wiekiem maleją. W późniejszym okresie występują przede wszystkim w tych tkankach, w których niezbędne jest stałe wytwarzanie nowych komórek, np. w szpiku, skórze, jelitach, tkance tłuszczowej. Powszechnie stosowane w medycynie źródła komórek macierzystych to szpik, krew obwodowa oraz krew pępowinowa.

Wykorzystanie komórek macierzystych.

Na świecie komórki macierzyste z krwi pępowinowej wykorzystywane są do przeszczepień od 1988 roku. Do końca 2014 roku wykonano już ponad 40 tysięcy przeszczepień krwi pępowinowej u dzieci i doro-słych. W Polsce dotychczas przeprowadzono kilkadziesiąt takich zabiegów, z czego kilkanaście u dzieci. Do większości z nich użyto krwi pobranej i zdeponowanej w Polskim Banku Komórek Macierzystych, do pozostałych z zagranicznych banków publicznych. Niska liczba przeszczepień wynika z małej ilości zdeponowanych próbek krwi w bankach publicznych. Jednak zwiększająca się wśród rodziców świadomość sprawia, że każdego roku coraz więcej z nich decyduje się zabezpieczyć cenne komórki macierzyste w banku rodzinnym.

Co zrobić by je zdeponować? Aby zabezpieczyć krew pępowinową należy na przełomie 2 i 3 trymestru ciąży skontaktować się z bankiem rodzinnym oraz podpisać umowę na przechowywanie. Usługa ta nie jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Więcej informacji o procedurze pozyskiwania krwi pępowinowej znajdą Państwo na stronie www.pbkm.pl

Centrum Medyczne zaprasza Państwa w każdy czwartek miesiąca na bezpłatne spotkania edukacyjne podczas których dowiecie się m.in. czym jest krew pępowinowa i w jaki sposób zabezpieczyć zdrowie Waszego dziecka i jego rodzeństwa.

Umów się z Konsultantem Polskiego Banku Komórek Macierzystych panią Sylwią dzwoniąc pod numer +48 664 065 947

 

synevo

 

 

 

 

Firma o Europejskim zasięgu

Początki naszej firmy sięgają 2002 roku. Ogromny wpływ na jej rozwój i przyszłość miało połączenie z Nova Medical, CDL Analco, AMT Analco i Eurolab Wrocław, do której doszło w 2005 roku. 30 grudnia 2013 roku doszło do kolejnego połączenia – spółek Synevo Polska i Nucleagena. W jego wyniku powstała spółka Synevo Sp. z o.o.

Wchodzimy w skład międzynarodowej sieci Laboratoriów Medycznych Synevo, działających na terenie Nie-miec, Turcji, Rumunii, Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Bułgarii oraz Serbii.

Jakość jest najważniejsza

Jesteśmy jedną z nielicznych firm laboratoryjnych na polskim rynku, która posiada szeroki zakres akredytacji obejmujący różne laboratoria. Aby ujednolicić zasady postępowania, wdrożyliśmy system zarządzania jakością zgodny z wymogami normy europejskiej EN ISO 15189. Certyfikat akredytacji wydany nam przez Polskie Centrum Akredytacji posiada numer AM 002 i potwierdza zgodność systemu zarządzania Synevo z międzynarodowymi wymaganiami oraz kompetencje i jakość świadczonych usług. Akredytacja obejmuje siedem laboratoriów oraz punkty pobrań.

Wysoka jakość usług świadczonych w akredytowanych laboratoriach wyznacza standard, który utrzymywany jest we wszystkich Laboratoriach Medycznych Synevo www.synevo.pl

Prosimy umówić się na pobranie krwi w rejestracji: pon-pt: 8-18, sob. 9-13, tel. 32 203 73 63 lub  664 154 861

Krew pobierana jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00–18:00, w piątek w godzinach od 9:00–14:00.

medela

Wychodząc naprzeciw wszystkim karmiącym matkom Centrum Medyczne Sodowski posiada w ciągłej sprzedaży akcesoria

Firmy Medela ułatwiające proces laktacji.

Firma została założona w 1961 roku w Szwajcarii przez Olle Larssona, jej siedziba główna znajduje się w Szwajcarii. Obecnie firma prowadzona jest przez syna Olle Larssona, Michaela. Firma Medela stała się globalnym graczem w dziedzinie produktów i medycznej technologii próżniowej związanych z karmieniem piersią – a wszystko to dzięki kontynuowaniu badań, innowacyjnościoraz ocenie potrzeb klientów.

Firma Medela posiada 18 spółek zależnych na terenie Europy, Ameryki Północnej i Azji. Firma Medela prowadzi dystrybucję swoich produktów w ponad 100 krajach w sposób bezpośredni lub za pośrednictwem niezależnych partnerów. Medela posiada personel liczący 1500 pracowników na całym świecie, z czego 330 pracuje w Szwajcarii.

Celem firmy Medela jest promowanie zdrowia matki i dziecka, dzięki nadzwyczajnym korzyściom płynącym z naturalnego pokarmu. W naszym obszarze działalności – „karmienie piersią” – dostarczamy Wam rozwiązań i wielu pożytecznych informacji  www.medela.pl

 

szafka-z-produktami-medela

polski-bank-komorek-macierzystych
synevo-logo
medela-logo